Indkøbskurv
0 varer til 0,00 DKK
28 November 2013
Et termokamera fra FLIR E-serien er ekstremt nemt at betjene. Udviklet til firmaer der ønsker at komme i gang med termografering uden at ”
11 November 2013
Prosesskalibrator med integrert multimeter og internminne. Elma 6600 prosessmultimeter er uunnværlig for teknikeren, som arbeider med styr
4 November 2013
CA 8435 anvendes hvor kravet er, at instrumentet er vand- og støvtæt. CA 8435 kan med fordel anvendes i krævende miljøer, som findes i ind
3 Juli 2012
Elma Instruments lancerer nu SignalTEK II fra Ideal Industries, som er en af verdens førende producenter indenfor data testinstrumenter. S
Pressemeddelelser
28 Marts 2014
Fra Hobbes Innovation præsenterer Elma nu et fiberoptisk testkit for Multimode og Singlemode - 850/1300/1310/1550nm, med hukommelse og opl
23 Marts 2014
Det er nu tid for årets store El-messe El & Teknik 2014, som samler hele El branchen. Vi deltager naturligvis på denne interessante messe,
6 Marts 2014
Den nye PowerMaster er en håndholdt effektkvalitetsanalysator der overholder IEC 61000-4-30 Class A, for den professionelle bruger der øns
5 Marts 2014
HT-9 er et smart nyt instrument – en gaslampetester kombineret med en spændingstester. Spændingstesteren er forsynet både med LED og di
1 Marts 2014
Leica Disto D810 touch er nyeste skud på stammen inden for avancerede laser afstandsmålere, konstrueret med mange funktioner og features s
1 Marts 2014
Multifunktionsinstrument til test af elektriske maskiner i overensstemmelse med IEC/EN 60204-1:2006 og Test af eltavler IEC/EN 61439-1.
10 Februar 2014
Når du tester gennemgang på beskyttelsesledere og udligningsforbindelser, er det ofte over så store afstande, at dit instruments normale l
3 Februar 2014
ELnet Pico er et lille, enkelt multimeterinstrument for DIN-skinne montage med flere funktioner f.eks. kWh måler. Instrumentet monteres di
1 Januar 2014
ELnet VIP er et smart multiinstrument til montage i tavlefront. Elnet VIP måler både strøm og spænding, samt effekt, effektfaktor og max/m
15 December 2013
CA 6417 Jordsløjfemodstands måling bruges bland andet til hurtigt og pålideligt at finde en jordelektrodes jordsløjfemodstand. Det eneste
11 December 2013
Elma BM076 er et robust sand RMS tangamperemeter, som er specielt velegnet til alle der arbejder med vand, varme og ventilation. Med det h
11 December 2013
Elma 3039 er et sand RMS tangamperemeter i et meget handy design for nem måling af både AC og DC strømme. Instrumentet har ekstra god oplø
4 November 2013
CA 8435 anvendes hvor kravet er, at instrumentet er vand- og støvtæt. CA 8435 kan med fordel anvendes i krævende miljøer, som findes i ind
21 August 2013
Elma Macrotest G3 sætter helt nye standarder for, hvad man kan forlange af en installationstester til SKS-test. Macrotest G3 er verdens fø
Seneste nyt
Her er du: Forside
  /  Forside
Print:
Del:

 

Seneste nyt
28 Mar 2014
Fra Hobbes Innovation præsenterer Elma nu et fiberoptisk testkit for Multimode og Singlemode - 850/1300/1310/1550nm, med hukommelse og opload til PC. Kittet består af 1 stk. SMARTFiber PRO powermeter og 1 stk. OPTIsource lyskilde i kuffert. ...
23 Mar 2014
Det er nu tid for årets store El-messe El & Teknik 2014, som samler hele El branchen. Vi deltager naturligvis på denne interessante messe, hvor vi viser hele vores spændende og aktuelle program af test- og måleudstyr.
6 Mar 2014
Den nye PowerMaster er en håndholdt effektkvalitetsanalysator der overholder IEC 61000-4-30 Class A, for den professionelle bruger der ønsker god nøjagtighed. PowerMaster har et stort letlæselig grafisk farvedisplay, der giver brugeren mulighed f...

 

Elma News - April 2014 - Læs eller Download 

 Elma Professionelt Måletilbehør - Læs eller Download

Tilmeld dig nyhedsbrev
Log ind